Aktualności


 

 • CIEKAWE WARSZTATY W KOZIELCU

  2010-05-09 14:45

  Szczegóły w zakładce Turystyka i Rekreacja

 • ŚCIEŻKA EDUKACYJNO PRZYRODNICZA

  2010-05-09 14:40
  Od lutego bieżącego roku STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC rozpoczęło realizację kolejnego projektu „Po wiedzę i zdrowie w kozieleckie uroczyska – ścieżka edukacyjno – przyrodnicza I etap” Realizacja projektu dotyczy wytyczenia i przygotowania na bazie dróg gminnych ścieżki przyrodniczo edukacyjnej z małą infrastrukturą (tablice informacyjne, ławki, wiata wypoczynkowa) której korzystać będzie mogła młodzież szkolna oraz wszystkie chętne osoby, dla których przebywanie wśród przyrody i jej poznawanie walorów przyrodniczych jest cenne. Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Botanicznego, z samorządem Gminy Dobrcz. W realizacji wspomaga nas Zespół Parków Chełmińskiego i Nadwiślańskiego oraz liczni mieszkańcy naszej miejscowości. Środki na realizację projektu pozyskaliśmy  w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi „Ochrona różnorodności biologicznej naszą szansą”
 • INFORMACJA O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW

  2010-03-10 22:09
  W piątek 26 marca 2010 roku o godzinie 19.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków  Stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Kozielcu. Poniżej  proponowany porządek zebrania.
 • Nowe działanie Stowarzyszenia

  2010-02-25 09:32
  Organizacja nasza pozyskała środki na realizację projektu „Po wiedzę i zdrowie w Kozieleckie Uroczyska – ścieżka przyrodniczo – edukacyjna I etap.” Środki pozyskaliśmy w ramach ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi konkursu Ochrona różnorodności biologicznej naszą szansą. Projekt realizujemy w partnerstwie z  Polskim Towarzystwem Botanicznym Oddział w Bydgoszczy wspomagani będziemy również przez Zespół Parków Krajobrazowych Nadwiślańskich i Chełmińskich oraz samorząd naszej Gminy Realizację projektu rozpoczynamy w lutym bieżącego roku, zakończenie zaplanowane jest w czerwcu 2011r. Streszczenie projektu znajduje się w zakładce Projekty.
 • MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

  2010-02-06 21:06
  W sobotę STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC wraz z sołtysem wsi panią Alfredą Adasiak zorganizowało dla najmłodszych dzieci ze wsi i okolicy oraz ich rodziców kulig.
 • SPOTKANIE Z PIOSENKĄ WODNIACKĄ

  2010-01-12 16:11
  Po raz kolejny zapraszamy na spotkanie z Piosenką Wodniacką – spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 14 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Kozielcu. W czasie spotkania poznamy i wspólnie pośpiewamy nowe piosenki tym razem proponujemy szanty. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 • CIEPŁE SPOTKANIE W ZIMOWEJ AURZE

  2010-01-11 22:42

  Pomimo ekstremalnej pogody flisak najprawdziwszy dotarł w sobotę do Kozielca. Nie tratwą, bo sezon rozpoczyna się wiosną, ale pociągiem z odległego Ulanowa. 09 stycznia w kozieleckiej świetlicy odbyło się spotkanie państwem Łabęckimi którzy dbają o to by tradycja związana z flisactwem nie zaginęła.

 • SPOTKANIE Z POTOMKIEM FLISAKÓW Z ULANOWA

  2010-01-06 12:34
  W sobotę 9 stycznia 2010 r. o godzinie 11.00 w świetlicy wiejskiej w Kozielcu odbędzie się w ramach realizowanego przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSI KOZIELEC I OKOLIC projektu „Flisackie śpiewanie nad brzegiem Wisły” finansowanego z pozyskanej  dotacji w konkursie Kultura Bliska ogłoszonym przez Fundację Wspomagania Wsi SPOTKANIE Z JEDYNYM W POLSCE RETMANEM FLISACTWA, który przyjedzie do nas z ULANOWA woj. podkarpackie. W czasie spotkania film, opowieści, potrawy kuchni flisaków. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych.