Aktualności


 

 • Duch w narodzie nie ginie!

  2015-06-06 15:04
  Przynajmniej nie w Kozielcu. Wczoraj (05.06.2015) niezłomni towarzysze ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic przyłapani przy pracach przygotowujących boisko do gry w siatkówkę plażową. Efekty można ocenić i testować. Zapraszamy!
 • Zabawy z harcerzami: „rodzina to też drużyna”

  2015-05-31 14:27

  Rodzina to też drużyna! Udowodnili to mieszkańcy gminy Dobrcz podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej w Kozielcu, gdzie aktywnie i wesoło spędzali czas wraz z całymi rodzinami przy współudziale harcerzy i zuchów w ramach projektu „Inicjuj z FIO”.

 • Warsztaty rodzinne z teatrem pantomimy

  2015-05-19 11:58
  Warsztaty rodzinne z teatrem pantomimy odbyły się 23 maja o godzinie 11.00 w świetlicy w Kozielcu. Poznaliśmy tajniki pracy aktorów, mieliśmy okazję wcielić się w różne postacie. Niektóre miny będą przydatne w komunikacji rodzinnej, szczególnie te szczęśliwe i zadowolone.
 • Warsztaty z balonami i nie tylko…

  2015-05-19 11:31

  Kolejny raz spotkaliśmy się na ciekawych zajęciach w ramach projektu „Inicjuj z FIO” 23.05.2015 w świetlicy w Kozielcu. Tym razem dzieci rozwijały swoją kreatywność tworząc cudaki z balonów, a rodzice w tym czasie mieli możliwość wymienić poglądy z psychologiem. Dowiedzieliśmy się, że co prawda nie ma przepisowej dawki czasu, jaki należy poświęcić dziecku, jednak, żeby budować prawidłowe relacje w rodzinie należy ten czas podarować najbliższym. Nie musimy zawsze organizować czasu swoim dzieciom, bardzo atrakcyjne są dla dzieci chwile spędzone na obserwowaniu dorosłych w ich codziennych rolach. Dzieci powinny mieć również czas na nudę, to bardzo wzmacnia ich kreatywność. Czytanie baśni, nawet tych budzących grozę, uczy dzieci zasady, że przez życie nie wędrują samotnie i mogą na swojej drodze, nawet w trudnych chwilach, spotkać przyjaciół i pomocną dłoń. Podarujmy naszym pociechom nasz czas…

 • Jak efektywnie spędzać czas z dziećmi?

  2015-04-26 15:49

  W ramach „Inicjuj z FIO” 25 kwietnia w świetlicy w Kozielcu odbyło się spotkanie z pedagogiem oraz zabawy dla dzieci z animatorem czasu wolnego. Tematem warsztatów był oczywiście czas wolny. Dowiedzieliśmy się, że to od nas dzieci uczą się jak spędzać czas i, że nie zawsze musimy im ten czas organizować w całości. Dzieci powinny nauczyć się samodzielności w zakresie organizowania czasu wolnego, bo to wyzwala w nich kreatywność i uczy odpowiedzialności. Oczywiście nic nie zastąpi dozy uwagi mamy i taty.

 • Warsztaty decupage w ramach "Inicjuj z FIO"

  2015-04-26 15:27
  Warsztaty pt. ”Świątecznie inspiracje” odbyły się 16.04.2015 w świetlicy w Kozielcu. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Rodzice i dzieci ozdobili naczynia szklane techniką decupage i wykonali wiosenne kwiaty. Trenerkami były aktywne mamy i członkinie grupy inicjatywnej realizującej projekt: Lidia Pastuszak i Alicja Puchowska. Kolejne warsztaty w ramach tego projektu już 25 kwietnia. Zapraszamy.
 • "Przyszłość w naszych rękach" w ramach „Inicjuj z FIO”

  2015-04-26 14:50

  Stowarzyszenie jest opiekunem projektu "Przyszłość w naszych rękach" w ramach „Inicjuj z FIO”, który jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu jest grupa inicjatywna w składzie: Monika Michałek, Lidia Pastuszak, Alicja Puchowska i Anna Jakubczak. Projekt jest adresowany do rodziców i dzieci z naszej gminy. W programie 10 różnorodnych warsztatów. Zapraszamy do udziału.

 • II Koncert Muzyki Klasycznej

  2014-06-29 22:25

  Już po raz drugi rozbrzmiewała w przepięknej nadwiślańskiej scenerii w starym parku w Kozielcu  muzyka klasyczna. Na  koncercie  licznie przybyli odbiorcy mogli usłyszeć, utwory, z repertuaru wielu wybitnych kompozytorów. Wykonywali je  młodzi muzycy z terenu Gminy Dobrcz , którzy są uczniami Szkoły Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz troje małych gości spoza gminy.    Młodzi wykonawcy  w kolejności alfabetycznej  to: Błaszczyk Bruno, Dziewiątkowski Adam, Giedrojć Zosia, Kranc Zuzia, Kruszyńska Agatka, Przybyłek Maja, Przybyłek Olek oraz Żytkiewicz Agnieszka.

   Adam Dziewiątkowski to utalentowany młody muzyk, który ma już w swoim dorobku sukcesy w międzynarodowych konkursach w Austrii i we Włoszech.

   W drugiej części koncertu usłyszeliśmy  recitale muzyków związanych z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy p.Katarzynę Jaracz – partie wokalne, Weronikę Sobecką - fortepian i Agatę Misiak – fortepian.   Rozbrzmiewająca w parku muzyka niesiona z szumem wiatru i falami płynącej nieopodal Wisły mamy nadzieję, słyszana była daleko i dała dużo radości wszystkim, którzy odbierali ją na żywo.

   Prowadzenie koncertu p. Marcin Jaracz, który w pewnym momencie wystąpił w podwójnej roli występując w duecie z żoną w  partii wokalnej.

   Spotkanie z muzyką jest częścią realizowanego projektu „Odkryć zakryte – przestrzenie” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy ze strony Gminy Dobrcz (wygrana oferta konkursowa na realizację przedsięwzięcia), GOK w Dobrczu, Zespołu Szkół w Dobrczu (wolontariat uczniów); Rady Sołeckiej Wsi Kozielec z niezastąpionym sołtysem p. Alfredą Duszyńską; Parafii we Włókach oraz p. Alicji Ożóg prowadzącej przedsiębiorstwo Turystyka Wiejska w Kozielcu. Poza wymienionymi instytucjami ogromne PODZIĘKOWANIE należy się grupie zaangażowanych członków Stowarzyszenia i mieszkańców Kozielca i okolic ( Basi, Grażynce, Marylce, Zycie, Ani, Marlenie, Gosi, Monice, Magdzie, Zbyszkowi, Romanowi, Wojtkom, Sławkowi, Mietkom, Piotrowi, Marcinowi, Mateuszowi, fotografom Halinie i Michałowi  oraz młodym wolontariuszkom – Jagodzie, Magdzie, Nataszy, Patrycji i Bartkowi  uczniom Zespołu Szkół w Dobrczu)

  Z rozmów przeprowadzonych po koncercie wynika, że potrzeba na takie przedsięwzięcie jest więc … do zobaczenia w przyszłym roku.

  Galeria zdjęć wkrótce

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następna »